Integracja sklepu z Allegro – jak to działa?

integracja sklepu z allegro

Dobrym sposobem na zwiększenie efektywności sprzedaży w sklepie internetowym jest zintegrowanie go z platformą Allegro. Słynny portal aukcyjny wciąż pozostaje najpopularniejszym miejscem na e-zakupy w Polsce. Połączenie obu tych kanałów sprzedaży pozwala na dotarcie do większej liczby odbiorców.

Sklep internetowy czy Allegro?

Nie bez powodu wielu e-sprzedawców ma obawy, czy ich działalność będzie równie intratna bez udziału pośrednika w rodzaju Allegro. To właśnie na tej platformie aukcyjnej większość potencjalnych konsumentów rozpoczyna poszukiwania wybranych produktów z praktycznie każdej dziedziny. Po znalezieniu satysfakcjonującej i przystępnej cenowo oferty, klienci nierzadko kontynuują zakupy u wybranego sprzedawcy. Bardzo często zaczynają też częściej zaglądać na jego aukcje, stając się stałymi odbiorcami. Na Allegro sklep internetowy jest przede wszystkim marką, której rzeczywiste źródło trzeba odpowiednio zareklamować. Większość klientów rzadko jednak zwraca uwagę na właściciela sklepu. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest dwustronna integracja sklepu z Allegro.

Zarządzanie zamówieniami i aukcjami

Najważniejszą zaletą integracji jest pełne uporządkowanie transakcji sprzedażowych dokonywanych za pomocą platformy. Po złożeniu zamówienia, odpowiednia informacja natychmiastowo dociera do administratora sklepu. Zawiera ono wszystkie niezbędne dane nabywcy, a także jest odpowiednio wyróżnione i opisane. W ten sposób wszystkie transakcje dokonywane w Allegro przekazywane są bezpośrednio do panelu administracyjnego sklepu internetowego. Sprzedawca może łatwiej zarządzać poszczególnymi zamówieniami, dzięki czemu zwiększa się komfort jego pracy. Towary wystawiane w formie aukcji na Allegro również mogą być skopiowane do sklepu internetowego, włącznie z opisami, tytułem czy dostępną ilością.

Integracja sklepu z Allegro

Integracja sklepu internetowego z Allegro pozwala na masowe przygotowywanie aukcji, włącznie z ponawianiem oraz edytowaniem tych wcześniej wystawionych. Sprzedawca zyskuje podgląd wszystkich swoich ofert, a także możliwość zakończenia ich przed czasem

Poza możliwością masowego zarządzania produktami i aukcjami, administrator e-sklepu otrzymuje również dzięki integracji opcję zmiany szablonu. Integracja z Allegro pozwala na wykorzystywanie zarówno własnych szablonów HTML, jak i zdjęć przedmiotów sprzedawanych bezpośrednio w sklepie. Pozwala to na modyfikację aspektu wizualnego aukcji, co stanowi idealne rozwiązanie dla osób posiadających wiele kont na portalu aukcyjnym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*