Integracja sklepu internetowego z hurtowniami – na czym to polega?

integracja sklepu z hurtowniami

Integracja sklepu z hurtowniami pozwala na znaczące ułatwienie współpracy między e-sprzedawcą, a dostawcami oferowanego przez niego towaru. Wdrożenie takiego modułu do platformy e-commerce to najlepszy sposób na zaoszczędzenie czasu oraz usprawnienie wielu etapów realizacji zamówień.

Integracja sklepu z hurtowniami

W ramach integracji sklepu internetowego z hurtowniami, uzyskać można dostęp do rozbudowanej bazy produktowej. Hurtownie udostępniają sprzedawcy zdjęcia, ceny, opisy, tytuły czy ilości sprzedawanych produktów, które dzięki integracji będą w pełni zgodne z aktualnym stanem zapasów magazynowych. Wszystkie dane pobierane są od wybranych dostawców, a następnie błyskawicznie wstawiane do sklepu. Możliwe jest również powiązanie ze sobą kategorii poszczególnych produktów. Sprzedawca ma ponadto możliwość wyboru formy i reguł dostawy, a także ustawienia indywidualnych parametrów integracji dla każdej z wybranych hurtowni. Właściciel sklepu oszczędza w ten sposób czas, który może przeznaczyć na inne czynności związane z rozwojem e-biznesu.

Zautomatyzowane aktualizacje produktów

Integracja z hurtownią może być bardzo dokładnie określona i skonfigurowana. Zasady te dotyczą zarówno parametrów poszczególnych produktów, jak i częstotliwości ich aktualizacji. W ciągu zaledwie kilku minut właściciel e-sklepu może pobrać gotowe dane techniczne i kategorie z wybranych hurtowni, niezależnie od ilości wybranych produktów. Aktualizacje stanów magazynowych oraz ich dostępności są w pełni zautomatyzowane. Sprzedawca może wybrać aktualizacje jedynie dla wybranych kategorii, a także ustawić ich częstotliwość. Integracja z hurtownią pozwala na ustawienie osobnych marż na producentów oraz kategorie, a także wspólną marżę główną

Usprawniona sprzedaż w modelu dropshipping

Integracje z hurtowniami usprawniają także współpracę w coraz popularniejszym modelu sprzedaży znanym jako dropshipping. W ten sposób zamówienia realizowane w sklepie internetowym wysyłane są do klienta docelowego bezpośrednio przez hurtownię. Dropshipping może być wprowadzony do e-sklepu błyskawicznie i bezpiecznie, dzięki czemu koszty prowadzenia działalności znacząco się zmniejszają. Liderem w dziedzinie integracji sklepów internetowych z hurtowniami oraz współpracy w modelu dropshipping jest platforma Sky-Shop.pl. Oferuje ona szereg przydatnych i niezwykle praktycznych funkcjonalności, które znacząco ułatwiają oraz automatyzują szereg procesów związanych ze współpracą między sprzedawcami, a hurtowniami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*